Redőnyök
Redőnyökből számtalan típus és kivitel létezik, mivel hazánkban már évszázados hagyománya van ennek a könnyen kezelhető és sokoldalú árnyékolónak. Talán ez az egyetlen megoldás, mely egyszerre képes védeni a fénytől, hőtől, zajtól, belátástól, ugyanakkor - akár egy gombnyomásra - diszkréten eltüntethető az ablak síkjáról szabaddá téve a teljes üvegfelületet.
A legkorszerűbb redőnyök időtálló alumínium tokozással és minőségi alumínium lécpalásttal készülnek, automatizálhatóak és használatukkal jelentős mennyiségű fűtési és hűtési energia takarítható meg - mind a háztartásokban, mind nagyépületek esetén. Nem szabad megfeledkezni a arról sem, hogy egy korszerű aluredőny még biztonságosabbá is teszi épületeinket hiszen nehezíti a behatolást.
A redőny élettartama - a használat körülményei mellett - elsősorban az alapanyagok és az összeszerelés minőségétől függ.
Alapvetően két fontos típus terjedt el:
Elé-épített redőnyök - az aluminium redőny
Ezeket nevezik "külső-tokos" redőnyöknek is. Az eléépített redőnyök önmagukban építéstechnikailag nem határolószerkezetek. A határoló szerkezet (ablak vagy ajtó) síkja elé kerülnek fölszerelésre, így nem befolyásolják a fal szerkezetét és szigetelő képességét - bár az ablak hőszigetelését javítják azáltal, hogy leeresztett állapotban egy plusz légréteget képeznek az ablak síkja előtt. Mi az elé-épített redőnyök közül a legmegbízhatóbb és legkiforrottabb típust, az alumínium redőnyöket gyártjuk.
Fölé-épített redőnyök
Másnéven "fölső-tokos" redőnyök. Önmagukban határoló szerkezetek (határvonalat képeznek a bel és a kültér között) ezért önálló hőértékkel (U-érték) rendelkeznek. Ezeknek a rendszereknek vitathatatlan előnye a gyors, ablakkal együtt történő beépítés és az esztétikus rejtett kialakítás. A tokok és lefutók ugyanolyan anyagból készülnek, mint az ablakprofilok, így ugyanúgy ellenállnak a napsugárzásnak, és az ablakkal egy egységes szerkezetet alkotnak.